• тeл: 067 636 56 02
  • |
  • e-mail: mail@pravo.dp.ua
  • пр. Гагарина, 26д, г. Днепр


Новости  / Закон про общества с ограниченной ответственностью

НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО ТОВ


ЗАКОН НАБУВ ЧИННОСТІ 17 ЧЕРВНЯ, ОКРІМ ОКРЕМИХ ПОЛОЖЕНЬ

17 червня набув чинності Закон "Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю", який визначає правовий статус ТОВ і ТДО, порядок їх створення, діяльності і припинення, права і обов'язки їх учасників.Через рік почне діяти частина друга статті 23 Закону - стосовно виключення померлого (або припиненої юрособи) учасника, що має більше 50 %, якщо спадкоємці не подали заяву про вступ в товариство.


Відповідно втратив силу Закон "Про господарські товариства" в частині, що стосується товариств з обмеженою і додатковою відповідальністю.


У загальних положеннях передбачено, що учасники товариства, які не повністю внесли вклади, несуть солідарну відповідальність за його зобов'язаннями в межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з учасників. Товариство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями усім майном, що належить йому і не відповідає за зобов'язаннями своїх учасників. Кількість учасників не обмежується.


Впродовж року з дня набуття чинності Закону положення статуту товариств діють в частині, що відповідає законодавству за станом на 17 червня. В той же час, це не передбачено після внесення змін до статуту.


До внесення відповідних змін у Господарський процесуальний кодекс України при розгляді справ, відкритих за позовними вимогами про переведення на себе прав і обов'язків покупця частки(частини частки) у разі порушення переважного права учасника товариства, застосовуються наступні правила:


1) позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду грошові кошти в розмірі, сплаченому покупцем на виконання договору купівлі-продажу частки (частини частки), визначеному в ухвалі суду;


2) невиконання вимоги про внесення грошових коштів на депозитний рахунок суду є підставою для залишення позову без розгляду;


3) суд у своєму рішенні вирішує питання про перерахування грошових коштів, внесених на депозитний рахунок суду, покупцю або про їх повернення.


Товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін в статут у зв'язку з приведенням його у відповідність з цим Законом до 17 червня 2019 року.

 


Copyright © Адвокат Темченко Сергей Леонидович, 2008-2017
При использовании материалов ссылка на сайт обязательна